Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Żółwie w dziecięcej literaturze - KCR Wieczorynka w bibliotece    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Żółwie w dziecięcej literaturze - KCR Wieczorynka w bibliotece

Co tydzień w sępoleńskiej bibliotece odbywają się spotkania z bajką na dobranoc. W czasie wieczorów najmłodsi wraz z rodzicami integrują się wokół książki i czytania.

Tym razem rozpoczęliśmy od spotkania poświęconego żółwiom. Szukaliśmy w książkach informacji o tych niezwykłych zwierzętach, czytaliśmy głośno Bajki Ezopa, przygody Franklina i inne ciekawe książki.  Maluchy z uwagą słuchały opowieści o leśnych  zwierzętach posiadających cechy ludzkie. Franklin cieszył się popularnością, gdyż każda książka poświęcona jest innym problemom, z którymi zmagają się wszystkie małe dzieci.

Na spotkanie w bibliotece Wojtek i Filip, członkowie Klubu Czytających Rodzin, przynieśli żywego hodowlanego żółwia - Franklina. Chłopcy podzielili się ciekawostkami z życia żółwi, opowiadając przy tym zabawne historie, które rozbawiły domowników. Często mówi się, że ktoś „jest wolny jak żółw”. W bibliotece mogliśmy się przekonać, że tak nie jest. W żółwich zawodach sportowych jednogłośnie stwierdziliśmy, że takie  małe zwierzę biega bardzo szybko. Z całą pewnością nasz „zółwi gość” zasłużył na złoty medal. Seria krótkich opowiadań o małym żółwiku ma specjalne miejsce na bibliotecznych półkach.  Logo Franklina przyciągnęło od razu uwagę najmłodszych czytelników.

Relacja i zdjęcia - Lucyna Welka

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)





 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET