Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Zlot lubuskich Klubów Czytających Rodzin    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Zlot lubuskich Klubów Czytających Rodzin

W przepiękne sobotnie południe 12.05.2018 r. po raz pierwszy odbył się Zlot Klubów Czytających Rodzin z Gorzowa  Wielkopolskiego i okolic pod hasłem Rodzinny piknik z książką. Spotkanie miało służyć integracji i dobrej zabawie z książką w tle.
Bodźcem do takiego wspólnego spotkania było utworzenie w mieście i Baczynie nowych Klubów Czytających Rodzin. Jest to skutek działań informacyjnych KCR „Przystanek Czytankowo” działający przy Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.  na temat zakładania KCR, w efekcie czego powstały 2 nowe Kluby.
Na trawie, przed Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska spotkało się ok 100 osób z 5 Klubów: Przystanek Czytankowo, Plastusiowe Czytanki, Agrafka, Odkrywanie przez czytanie, Wincentyskie opowieści, a także wiele niezrzeszonych rodzin z miasta.
Wszyscy uczestnicy mieli okazję zdobyć Paszport Zaczytanej Rodziny, by go otrzymać musieli wykonać 10 zadań, po dwa w każdym KCR, i tak na przykład trzeba było przejść slalomem z książką na głowie, wykonać zadanie, której odpowiedź znajduje się w książce, zagrać gamę na dzwonkach, skakać w workach, rzucić do celu, rozwiązać zagadki, labirynty czy namalować swojego ulubionego bohatera. Po wykonaniu zadań wszyscy uczestnicy otrzymali zabawki, słodycze i zakładki.
Dodatkowym zadaniem każdego Klubu było stworzenie hasła reklamującego swój KCR.

Powstały oryginalne wierszyki.
KCR Przystanek Czytankowo:
„Kiedy jesteś w wielkim pędzie,
Możesz przysiąść sobie wszędzie,
Lecz najlepiej, daję słowo,
Na Przystanku Czytankowo!”

KCR Plastusiowe Czytanki
„Aby dotrzeć daleko, nie ma lepszego pojazdu niż książka”

KCR Agrafka

„Przybij piątkę książce”

KCR Wincentyńskie Opowieści
„Wincentyńskie Opowieści,
fajne książki, mądre treści”

KCR Odkrywanie przez czytanie
„Odkrywanie przez czytanie" to radosne jest spotkanie.

A teraz na miłe podsumowanie dobre wiadomości.
Aktywne mamy z grypy Gorzów w Chuście wyraziły chęć założenia swojego Klubu Czytających Rodzin. Trzymamy kciuki i bardzo się cieszymy.
Druga wiadomość o założeniu KCR napłynęła aż z Piły, a to za sprawą Izabeli Ciułek szefowej KCR w PM nr 4 w Gorzowie Wlkp. Dziękujemy i trzymamy kciuki.
Były również pytania o to kiedy się spotykają nasze Klubowe rodzinki. Postaramy się niebawem uaktualnić stronę KCR (www.womgorz.edu.pl zakładka Biblioteka Pedagogiczna/Klub Czytających Rodzin) i tam zamieszczać najbliższe terminy spotkań naszych lubuskich KCR.
Jednocześnie chcemy poinformować, że KCR Przystanek Czytankowo, zmienia formułę w jakiej będzie funkcjonował. Naszym nowy zadaniem jest zachęcanie do zakładania KCR i pomoc w koordynacji.
Pozdrawiamy serdecznie zaczytane rodziny.

Piknik przygotowały: Izabela Ciułek, Beata Halusiak, Edyta Kortus, Katarzyna Maciantowicz, Joanna Skrodzka, Anna Giniewska

 

Relacja - Anna Giniewska

Zdjęcia - s. Martyna Owsianka, Joanna Dubiel

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET