Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Wieści z KCR Book’owa gromada” z Drezdenka    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Anna Czerwińska-Rydel

Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej


  Łukasz Wierzbicki

   Ocean to pikuś


 

Karolina Oponowicz

Bozie, czyli jak wygląda Bóg?


Wieści z KCR Book’owa gromada” z Drezdenka

Klub Czytających Rodzin „Book’owa gromada” z Drezdenka poszerzył swoje grono aktywnych czytelników. W poszukiwaniu wspaniałych przygód toczących się na łamach literatury dziecięcej jak zawsze towarzyszyli dzieciom rodzice. Mama Kornelki zaznajomiła uczniów z przepięknymi baśniami rosyjskimi. Dzięki mamie Hani powrócił do klasy nasz ulubieniec Mikołajek. W spotkaniach klubowych brali udział także inni członkowie rodzin. Starsza siostra Jagódki przedstawiła nam niezwykły świat baśni H. Ch. Andersena. Zaś dziadek Ani zaprezentował fragmenty książki „Ania i Mania, czyli historia pewnej tajemnicy” Ericha Kastnera. To historia o przyjaźni, siostrzanej miłości i poszukiwaniu więzi.

Wizyty miłych gości nie ograniczyły się tylko do członków rodzin. Zaprosiliśmy do nas również Pana Marcina, lekarza weterynarii, który opowiedział nam o swojej pracy i czytając fragmenty zachęcił do zapoznania się z książkami o zwierzętach. Na to spotkanie „Book’owa gromada” zgromadziła szereg pozycji z literatury pięknej, a także popularnonaukowej o naszych milusińskich. Zorganizowaliśmy wystawkę książek. Na koniec nasza bibliotekarka Pani Sylwia zachęciła do poszukiwań w szkolnej bibliotece, przynosząc kilka ciekawych lektur o zwierzętach.

Kolejnym naszym gościem był Pan Sławomir -  specjalista ortopeda
i traumatolog narządu ruchu, który poparł ideę czytelnictwa wśród najmłodszych i wraz z dziećmi, członkami „Book’owej gromady” przedstawił inscenizację tekstu „Pan Kotek był chory”. Aby uświadomić dzieciom, że nie należy bać się wizyty u lekarza, ortopeda wcielił się w postać pana doktora ze znanego utworu Stanisława Jachowicza. Po tej wizycie uczniowie szukali zabawnych wierszyków, w celu zaciekawienia innych poezją dziecięcą. Czytaliśmy utwory Tuwima, Brzechwy, Chotomskiej, Gellner, Strzałkowskiej, Frączek, Usenko.

Nasza szkoła aktywnie promuje czytelnictwo. Uczestniczyła w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Książka - przyjaciel prawdziwy”.
W ramach tego konkursu nasz klub zapoznał się z książką Beaty Kołodziej ”Solilandia – pamiętnik wielickiego skrzata”. Zaciekawieni sięgnęliśmy po dalsze części tej pozycji.

Dzieci z Book’owej gromady” uwielbiają czytać książki. Niektóre z nich „pochłaniają” je tak, że nie mogą się od nich oderwać nawet na korytarzu szkolnym podczas przerwy.

                                                                                                             Izabela Jakrzewska 

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET