Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Wesoły Ryjek i plastelina- KCR Kolebka Motyli Książkowych    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Wesoły Ryjek i plastelina- KCR Kolebka Motyli Książkowych

Marzec 2020 okazał niespodzianką dla nas wszystkich.

Ustały zajęcia w szkole, na czas epidemii, która ogarnęła cały świat, musieliśmy pozostać w domach, a edukacja przeniosła się on-line. Aby odsunąć ciemne chmury z naszych myśli, zaproponowałam dzieciom kontynuację przygód Wesołego Ryjka z książki Wojciecha Widłaka. Sięgnęliśmy po tę pozycję na początku miesiąca, z nastawieniem, że po jej przeczytaniu, prześlemy nasze prace na konkurs czytelniczy, do Klubu Rodzin Czytających w Tomaszowie Mazowieckim, który podobnie jak my działa przy Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
Niestety los pokrzyżował nasze plany, z drugiej jednak strony szczęśliwy traf skierował mnie na strony on-line, gdzie edytowane są słuchowiska dla dzieci pt. „Czytanie przed spaniem”, których współrealizatorem jest Fundacja ABC XXI . Czy to nie wspaniałe!? Tam też ku mojej radości dostrzegłam „Wesołego Ryjka i plastelinę”, w doskonałym wykonaniu polonistki, aktorki i artystki kabaretowej p. Katarzyny Pokosińskiej. Od razu wysłałam do uczniów link z propozycją ćwiczeń, a za nim kolejny z pomysłami na prosiaczka z origami.
Część dzieci prawidłowo odpowiedziała na krótkie ale podchwytliwe pytania do tekstu a nieliczni wykonali także ilustracje do książki.  Popatrzcie na zdjęcia. Prac na razie nie możemy wysłać na konkurs ale ich wykonawcy z pewnością zasługują na uznanie!
Bohater książki „Wesoły Ryjek” stopniowo wkracza w dorosłość i odkrywa prawidła rządzące światem. W tym odcinku dowiedział się ciekawych rzeczy: „kiedy się lepi z plasteliny, można za jednym zamachem ulepić węża i dżdżownicę a nawet żółwia i ciężarówkę!”
Tak to już jest, że dwie osoby mogą na jedną rzecz, patrzeć zupełnie inaczej!
Gorąco polecam „czytanie przed spaniem” on-line, na youtube!
Wciąga bez reszty, nawet dorosłych!

Oto link:

https://youtu.be/WtgpB9XGQOk

Koordynator KRC „Kolebka Motyli Książkowych” i opiekun Bajkowozu  /Sylwia Sz./

 

Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET