Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   W świecie muzyki - spotkanie z Izabellą Klebańską w Jaśle    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


W świecie muzyki - spotkanie z Izabellą Klebańską w Jaśle

1 lutego 2019 roku w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle gościła Izabella Klebańska – autorka książek dla dzieci, która w prosty i wesoły sposób promuje muzykę wśród najmłodszych.


Pani Izabella w barwny sposób opowiadała dzieciom o swoich książkach i o muzyce, wprowadzając je w świat dźwięków, rytmów i rymów.
Dzieci dowiedziały się m. in.: że muzyczna klamra łącząca ze sobą pięciolinie to akolada, w którym miejscu instrumentu mieszka ślimak i gdzie znajduje się żabka. Stworzyły zapis nutowy, który zaśpiewały i do którego wykonały animację ruchową. Przekonały się, że poprzez muzykę możemy żartować, cieszyć się lub płakać, ponieważ każdy kto ją tworzy wyraża swoje przeżycia, uczucia i emocje. Na zakończenie klubowicze  nauczyli się tańczyć Branlé - popularny we Francji w XVI w., a później na dworach całej Europy.
Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupienia książek  autorki, a także zdobycia autografów ozdobionych fantazyjnymi rysunkami nutek.


Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET