Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   V urodziny KCR Przystanek Czytankowo    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Renata Piątkowska

Która to Malala


  Katarzyna Ryrych

   Łopianowe pole


 

Justyna Bednarek

Pan Kardan i przygoda z vetustasem


V urodziny KCR Przystanek Czytankowo

W sobotę 24 lutego 2018 r. odbyło się podsumowanie pięciu lat działalności Klubu Czytających Rodzin “Przystanek Czytankowo”. Na urodziny nie z tego świata przybyli kosmiczni goście, nie zabrakło czytania, pysznego galaktycznego tortu i książkowych prezentów!

Imprezę otworzyła kierownik Biblioteki Pedagogicznej Barbara Tymszan. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności przez Annę Giniewską- koordynatorkę KCR “Przystanek Czytankowo”. Na spotkanie przybył kosmiczny gość: aktorka, laureatka stypendium Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Pani Karolina Miłkowska-Prorok, która w nieziemnski sposób odczytała “Książkę bez obrazków” B.J. Novaka oraz klasykę literatury dziecięcej “Tam gdzie żyją dzikie stwory” Maurice'a Sendaka.
Wielkim przeżyciem dla dzieci okazał się Reksio jubilat, który skończył 50 lat! Dzieci nie odstępowały go na krok, przytulały się, głaskały i robiły pamiątkowe zdjęcia.  
W trakcie urodzin odbyło się rozdanie nagród w konkursie czytelniczym “Nakręć się na czytanie!”, w którym głównym zadaniem było nagranie filmu reklamującego swoją ulubioną książkę.
Jury w składzie: Iwona Bartnicka (filmoznawca), Monika Żołędziejewska (nauczyciel Bibliotekarz) oraz Anna Giniewska (koordynatorka KCR Przystanek Czytankowo) przyznało dwie nagrody główne, które powędrowały do rodziny Nowakowskich za film pt. “Pippi”, która wygrała rodzinną sesję zdjęciową oraz rodziny Pardowskich za film “Magia czytania”, która otrzymała miesięczny karnet na wybrane zajęcia w Księgarni KleKle.  Wyróżnienie otrzymał zespół Stanisław Adamczak, Beata Bugajewska, Wiktoria Żelek, Weronika Lacriox, Daria Surowiec oraz Sara Adamczak za film “Okiem czytelnika- historia Bilbo Bagginsa”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki.
Czytankowe rodziny nie zapomniały również o Wielkiej Zbiórce Książek dla dzieci i młodzieży znajdującej się w pieczy zastępczej, każda rodzina przyniosła i podzieliła się swoimi książkami. Zbiórka była zorganizowana we współpracy z Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie i była drugą zorganizowaną przez KCR “Przystanek Czytankowo”.
Rytuałem stały się urodzinowe przedstawienia Rodzice Dzieciom w tym roku, na scenie Czytankowej pojawił się zaprzyjaźniony KCR z Gorzowa Wlkp. “Plastusiowe Czytanki”, który zaprezentował swoją teatralną adaptację książki “Jestem najsilniejszy”  autorstwa Mario Ramosa. Na zakończenie wszyscy uczestnicy urodzin nie z tego świata otrzymali książkę “Nosorożec Gorzowski ”.
Po części oficjalnej przenieśliśmy się do drugiej części biblioteki, w której czekały na nas smakołyki i  przepyszny kosmiczny tort. Dodatkową atrakcją była wystawa 20 plakatów Janosha do książki o Misiu i Tygrysku, przygotowana we współpracy z Goethe Institut w Krakowie. Rodziny miały również zadanie by na kartkach w formie książeczki przyczepionych na ścianach biblioteki napisać za co lubią Czytankowo.

Sponsorami 5 urodzin i konkursowych nagród  były gorzowskie zaczytane rodziny oraz firmy: Metro-Gewert Catering, Pracownia Tortów Artystycznych Sojka, Limon Dagmara Bandera oraz KleKle Księgarnia Kreatywna. Książki ufundowały Wydawnictwo Publicat i Urząd Miasta Gorzowa Wlkp.

Anna Giniewska

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET