Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Urodziny Książkowego Misia - KCR Wiewiórki    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Urodziny Książkowego Misia - KCR Wiewiórki

      Spotkanie rozpoczęło się od przywitania  dzieci i rodziców . Każde dziecko przyniosło ze sobą ulubionego misia, dlatego zaraz po przywitaniu, wszyscy zostali poproszeni o przedstawienie swojego pluszaka oraz opowiedzenie o nim kilku słów.
     W dalszej części, zadaniem dzieci było rozwiązywanie zagadek obrazkowych przedstawiających misie znane z różnych bajek i opowieści. Dzieci bardzo się głowiły, jedne zagadki były dla nich bardzo proste (Kubuś Puchatek) a do rozwiązania innych niezbędna była pomoc rodziców (Miś Koralgol).
    Wiele radości i uśmiechu przyniosła dzieciom zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”, w której wzięli udział również rodzice. Kluczowym punktem spotkania było czytanie historii jednego z najbardziej znanych misiów – Kubusia Puchatka, zatytułowanej „Piękny dzień”. Dzieciom bardzo się podobało, dlatego tym bardziej panie nauczycielki zachęcały je do odwiedzenia przedszkolnej biblioteki, w której czeka na nie jeszcze więcej książeczek zawierających przygody zarówno Kubusia Puchatka, jak i innych misiów.
     Spotkanie zakończyło się pożegnaniem, podczas którego każdy przedszkolak otrzymał piękne kolorowanki z misiami będącymi głównymi postaciami omawianych bajek. 

 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET