Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Twardy orzech do zgryzienia w Gostycynie    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Twardy orzech do zgryzienia w Gostycynie

O słynnym bohaterze z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Twardy orzech do zgryzienia” rozmawialiśmy już wcześniej na konkursie poprawnego czytania, wśród dzieci ze Szkoły Podstawowej. Opowiadanie było o tyle ciekawe, że przedstawiliśmy je również naszym  małym milusińskim.

Adaś okazał się bohaterem, ponieważ w porę zareagował i wezwał pomoc do swojej sąsiadki – starszej pani, która zasłabła we własnym mieszkaniu. Adasiowi wydało się dziwne, że sąsiadka nie hałasuje i nie wykonuje swoich codziennych czynności, charakterystycznych tylko dla niej. Chłopiec znał numer alarmowy 112 i skorzystał z tej wiedzy.
Najmłodsi czytelnicy również poznali ten numer, zrobiliśmy nawet test wiedzy numerów alarmowych i okazało się, że dzieci znają je wszystkie. Potrafią reagować w przypadku zagrożenia i to jest dla nas - starszych osób, opiekunów - bardzo pokrzepiające.Któż to wie, kiedy będziemy potrzebowac pomocy.

Aby nie zabrakło nam siły, pokrzepiliśmy się owocami. Nie zabrakło zabaw ruchowych, gier planszowych i zabaw plastycznych.

 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET