Jesteś tutaj    /   Trzy pytania do...    /   Trzy pytania do Krystyny Adamczak    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Timothee de Fombelle

Vango. Uciekaj albo giń!


  Zuzanna Orlińska

   Detektywi z klasztornego wzgórza


 

Roald Dahl

Fantastyczny pan Lis


Trzy pytania do Krystyny Adamczak
 
Krystyna Adamczak - właścicielka " Księgarni z Bajki" w Poznaniu
 
1. Spotkanie z Indianką, Trening Skutecznego Rodzica, Literackie Urodzinki, Noc z detektywami, Warsztaty dla Kobiet…. A to wszystko w ciągu jednego tygodnia w „ Księgarni z Bajki”, którą Pani prowadzi od 20 lat. Samo sprzedawanie książek jest nudne?
 
Najciekawsze są spotkania z czytelnikami. Uwielbiam je. Ale, żeby wychować dziecko na czytelnika potrzeba starań. Nikt nie rodzi się z głodem czytania. Tę potrzebę trzeba wypracować. W domu. W przedszkolu. W księgarni.
Spotkania takie jak dziś z Indianką otwierają dzieciom oczy, uszy i serce. Pokazuję im indiańską mądrość bycia w radości i szacunku do wszystkiego co fruwa, skacze i pływa.
Indianie zauważyli, że natura wyposażyła w człowieka w dwoje oczu do patrzenia, dwoje uszu do słuchania a tylko jedne usta do mówienia, dlatego Indianie bardziej słuchają, patrzą niż mówią. I my spróbujmy.
Poznajemy indiańskie tańce bo Indianie czerpią z nich radość. Siadamy w kręgu bo wszyscy jesteśmy równi i widać twarze wszystkich siedzących .Można zobaczyć emocje 
i na nie zareagować. 
Literackie urodzinki to nasz sposób na świętowanie z bohaterami literackimi.
To także nauka grzeczności i celebrowania solenizanta i jego gości.
 
Prawe rączki dzieci się witają, oczka się spotykają i z serca płyną życzenia.
 
Ułożyłam taki wierszyk aby ułatwić dzieciom ceremonie powitania i pokazać, że spojrzenie w oczy i słowa są równie ważne jak prezenty. Albo nawet ważniejsze. Witamy Cię Gościu! Cieszymy się, że jesteś!
Dzieci  doświadczają jak miło być oczekiwanym gościem...
 
Nocne czytania zapadają dzieciom w pamięć. Dbamy o niezwykłą oprawę. Dostarczamy im poczucia przeżycia przygody. Uczestnicy wychodzą odmienieni. Wzbogaceni. Silniejsi o to czego doświadczyli. Jak z baśni.
 
Warsztaty dla kobiet- podnoszą jakość ich życia. Czyli życia całych rodzin! Ich mężów, dzieci, środowiska pracy. W efekcie społeczeństwa...
Pod wpływem baśni zachodzą w kobietach niezwykle przemiany. Kobiety staja się silniejsze. Mądrzejsze. Pewniejsze swoich emocji i intuicji. Z troską podchodzą do swoich ciał. Z miłością do dzieci. Ze spokojem do wszystkiego co im się przydarza. 
Renata Dziurdzikowska prowadzi te warsztaty w księgarni  prawie od 4 lat.
Jesteśmy świadkami niezwykłych procesów. Wszystkie to obserwujemy. Często na Kluby Zwierciadła przychodzą mężowie naszych Kobiet. Bywa, że nam dziękują. Kilku z nich należy do męskiego kręgu.
 
 
2. Co zmieniło się przez te wszystkie lata z perspektywy księgarza?
 
Przez te 20 lat wydano wiele cudownych książek. Powstały niezwykłe wydawnictwa.
Narodzili się nowi autorzy, ilustratorzy. Reaktywowano dawnych.
To prawdziwa przyjemność pracować z książkami. Odkrywać coraz to nowe. Zachwycać się nimi i dzielić się tym zachwytem z innymi.
Najbardziej cieszą mnie podziękowania, że coś komuś dobrze poleciłam. Wraca aby to wrazić i prosi o dalsze rekomendacje. Łączę ludzi z książkami. Czy może być coś piękniejszego?
 
3. Zbliżają się wakacje. Co poleca Pani rodzicom do czytania podczas letnich wieczorów?
 
"Jak mama została Indianką" aby przekonali się, że dzieci niczego tak bardzo nie pragną jak widzieć nas rodziców szczęśliwymi!
Jeśli chcemy aby nasze dzieci były szczęśliwe, sami musimy takimi być.
Nie możemy ich doprowadzić dalej niż sami jesteśmy.
 
"Piaskowy wilk" bo pokazuje, że dzieci chcą być słuchane. Nie chcą tych wszystkich rzeczy, które my im kupujemy aby "odkupić" naszą nieobecność.
One chcą po prostu naszego czasu. Naszego wspólnego głaskania, filozofowania, marzenia
i zamyślenia.
Potrzebują naszego zachwytu!
 
"Rozbójnika Hotzenplotza" aby zaprosić dzieci do wielkości. Aby wyzwolić w nich ducha niezgody na wszelką niesprawiedliwość. Męstwo można pokazać na różne sposoby. 
W każdym wieku i czasie!
 
" Moje szczęśliwe życie" bo jest manifestem radości i optymizmu. Zaproszeniem do szczęśliwego przeżywania życia. Do okazywania wdzięczności, która jest początkiem  szczęścia. Historię Duni zalecam czytać każdego wieczora aby założyć swój własny, mały "wdzięczniczek".
 
4. Proszę dokończyć zdanie. Rodzinne czytanie to…
 
…rytuał, który zbliża rodzinę. Książka jest jak ognisko, przy którym każdy z nas  może się ogrzać, którą każdy z nas może oświetlić swoje życie. Rozświetlić problemy.
Rodzinne czytanie jest najlepsze na przetrwanie trudnych chwil.
Na ocieplenie relacji. To czas na bliskość, głaski i przytulanie.
 Pytania zadawała: Marzanna Kuszyńska
 czerwiec 2012 r.
 
 
Serdecznie zapraszamy do subskrypcji prowadzonego przez p. Krystynę biuletynu, na który można zapisać się na stronie internetowej „Księgarni z Bajki” 
 

 

 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

replica rolex

Rolex wurde 1963 in der Generalversammlung geboren,es sei denn,replik rolex uhren die Rolex Daytona, Daytona USA und die Veranstaltung, die endgültige Auswahl für den vorgesehenen Zeitfahren der Rolex-Uhren,rolex replica werden zusammenfallen, die Quelle der Daytona-Serie, Rolex Experience 53 Jahre der Geschichtesind immer noch replica uhrendas klassische Design des Jahres, und Rolex war schon immer die Stillinie, anstatt die Entwicklung der iterativen Evolution, ist die Wartung von Rolex der Hauptgrund für viele der Klassiker. Sin embargo, el tribunal australianoimitacionbotas emu baratas tiene la opini?n:botas esquimales baratas las botas de piel de oveja de piel de oveja “ugg” est?n hechas de t?rminos gen?ricos. comprar ugg espanaAhora, Australia no puede proteger el nombre, cualquiera puede serbotas ugg baratas libre de vender botas UGG all?. We love kicks at Bossluxury, and love nike especially,nike air max 93 pas cher They are brining back a huge treat!nike requin pas cher Even though it was launched about ten years ago, the Nike Air Max 1 Atmos “Elephant” sneakers have remained one of Nike’s most sought-after models. In order to celebrate the famous Air Max technology,par cher air max 90 the company has decided to call on the vote of its fans, and the Air Max 1 Atmos came out on top in the 2016 “Vote Back” campaign, which prompted Nike to release a special edition.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET