Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Tańcowała igła z nitką - KCR Jasło    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Tańcowała igła z nitką - KCR Jasło

Warsztaty szyte na miarę
13 czerwca 2019 r. w Klubie Czytających Rodzin poznaliśmy tajniki szycia i stworzyliśmy kolorowe bawełniane breloczki.
Podczas kolejnego spotkania Klubu Czytających Rodzin wspólnie przeczytaliśmy wiersz Jana Brzechwy o szyciu Tańcowała igła z nitką oraz przepiękne opowiadanie Renaty Piątkowskiej pt.: Guzik.
W trakcie zajęć uczestnicy zaprojektowali i uszyli breloczki – chatki. Dowiedzieli się w jaki sposób najszybciej i najprościej nawlec nitkę na igłę oraz jak szybciutko zawiązać supełek. Przećwiczyliśmy szycie ściegiem ręcznym na „okrętkę” oraz  poznaliśmy sposób, w jaki wszywać guzik, aby trzymał się mocno i długo na miejscu. Mali członkowie Klubu Czytających Rodzin  świetnie się spisali przepięknie dobierając kolory tkanin i wielobarwnych guzików. Gotowe breloki prezentują się wspaniale! Gratulujemy uczestnikom talentu, wytrwałości i kreatywności.
Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET