Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Świątecznie w sępoleńskiej bibliotece    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Świątecznie w sępoleńskiej bibliotece

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Jest bowiem coś niezwykłego w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę i wymarzone prezenty. Aby przybliżyć dzieciom tę niezwykłą historię świąt w sępoleńskiej bibliotece czytaliśmy opowiadania pod choinką. Toczyła się również dyskusja na temat: Czy święty Mikołaj z reniferami może latać? Jak dostaje się do zamkniętego przecież domu? Czy naprawdę wchodzi kominem?
Świątecznym oczekiwaniom towarzyszyły warsztaty kamishibai. Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zilustrowali historię świątecznego drzewka. Baśń o małej choince według H.Ch. Andersena kończy się smutno, ale nasze opowiadanie miało szczęśliwe zakończenie. Historię o małej choince opowiadaliśmy dzieciom podczas Klubu Czytających Rodzin jak i w trakcie spotkań z przedszkolakami. Świąteczne czytanie zakończyliśmy w miłej atmosferze zdobiąc choinkę i świąteczne ciasteczka.

Relacja - Lucyna Welka

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET