Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Spotkanie z Joanną Jagiełło w Sępólnie Krajeńskim    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Spotkanie z Joanną Jagiełło w Sępólnie Krajeńskim

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim została nagrodzona w konkursie za najciekawsze spotkania Klubów Czytających Rodzin. Zajęcia odbywały się w ramach programu Rodzinne Czytanie.pl Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Nagrodą w konkursie było spotkanie ze znanym autorem książek literatury dziecięcej.

W miniony poniedziałek sępoleńską bibliotekę odwiedziła Joanna Jagiełło, autorka książek dla dzieci i młodzieży. W trakcie wieczornego spotkania opowiadała o przygodach małego Bruna, który pojechał na wycieczkę do Gadolandu. Miał okazję zobaczyć  tam ogromnego diplodoka, którego mali klubowicze malowali na arkuszach flipcharta. O tym, w co można bawić się z super babcią  dowiedzieliśmy się z książki „Babula babalunga”, którą głośno czytała autorka książki.  Wiele radości i uśmiechu przyniosła dzieciom zabawa plastyczna. Rodziny wspólnie malowały okładki do książek autorki. Na kolorowych kartkach pojawiło się wodne monstrum, wycieczka w góry, zamyślona sowa i wiele innych ciekawych historii.


Na koniec spotkania zajęliśmy się sprawą różowych babeczek. Staraliśmy się rozwiązać zagadkę kryminalną. Aby dowiedzieć się kto podmienił krem malinowy musimy samemu przeczytać książkę. Autorka nie zdradziła nam już tej tajemnicy.

Relacja - Lycyna Welka

 

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET