Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Rupaki i inne dziwaki...styczniowe spotkanie w jasielskim KCR    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Rupaki i inne dziwaki...styczniowe spotkanie w jasielskim KCR

Czy trudno być innym niż wszyscy? Kaczka Dziwaczka, Rupaki, zebra w kratkę, becząca mewa to postaci barwne i ciekawe, ale też wzbudzające różne emocje. Czy potrafimy zrozumieć i zaakceptować kogoś, kto jest inny niż my?
22 stycznia 2020 roku na spotkaniu Klubu Czytających Rodzin czytaliśmy o przygodach bohaterów, których zachowanie  może nas nie tylko zdziwić, ale i zaciekawić. Zastanawialiśmy się czy to, co inne i obce może być pozytywne i ciekawe? Czasem boimy się nieznanego i przeraża nas odmienność. Akceptowanie inności, szacunek do tego, czego nie możemy zrozumieć albo zmienić to wielka trudność dla większości z nas. Dlatego warto rozmawiać, obserwować  i dużo czytać.
Na zakończenie spotkania stwierdziliśmy, że dziwaki są dziwne, ale bez nich świat byłyby  nudny, szary i mało ciekawy. Aby się przekonać, czy mamy dystans  do siebie i umiemy akceptować inność, wykonaliśmy szalone nakrycia głowy.


Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET