Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Podróż aż na dno oceanu - KCR Kolebka Motyli Książkowych    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Podróż aż na dno oceanu - KCR Kolebka Motyli Książkowych

Rozpoczął się drugi rok przygód czytelniczych z Bajkowozem w ramach działalności Klubu Motyli Książkowych oraz KRC – Kolebka Motyli Książkowych w Łodzi. Tym razem sięgnęliśmy po książkę Przemysława Wechterowicza  pt. Śnieżek i Węgielek, podróż w głąb oceanu” i udaliśmy się w fantastyczną podróż, z jej bohaterami na samo dno oceanu. Przygody Śnieżka i Węgielka oraz ich dzielnej przyjaciółki Sójki stały się inspiracją do poznania fauny i flory podwodnego świata. Było też trochę szumu fal, łowienia rybek, doznań czytelniczych i plastycznych, dla niektórych mały powrót do wakacyjnych wspomnień.
Ruszył też konkurs czytelniczy „Z Bajkowozem w świat daleki, gdzie cudownych przygód wachlarz czeka nas” – rozstrzygnięcie pod koniec grudnia. Tym razem spotykamy się w każdy poniedziałek. Jak dotąd nasza biblioteka na kółkach odwiedziła klasę I, II, III i VI, w październiku morskich klimatów zakosztuje jeszcze klasa IV/V i V, uczniowie już dopytują, kiedy Bajkowóz do nich zawita.
Zdjęcia prezentują ilustratorskie talenty naszych uczniów. Dla rodziców i dzieci szykujemy konkurs pt. „Bajki mojego dzieciństwa”.

Opiekun Bajkowozu i koordynator KRC – Sylwia Sz.

 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET