Jesteś tutaj    /   O Rodzinnym Czytaniu    /   O programie    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


O programie

 

Serdecznie witamy wszystkich Rodziców, Babcie, Dziadków oraz Dzieci
na stronie
Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” – RodzinneCzytanie.pl!


Od samego początku kampanii czytania zachęcamy dorosłych, przede wszystkim rodziców, do codziennego głośnego czytania dzieciom. Wyniki badań pokazują, że nasze działania przynoszą wymierne rezultaty – coraz więcej rodziców docenia tę formę spędzania z czasu z dzieckiem. Podczas czytania wartościowej literatury, wspieramy rozwój psychiczny, intelektualny i moralny dziecka, a i sami często doświadczamy radości, jaką daje kontakt z pięknym i mądrym tekstem literackim.

Dlaczego Rodzinne Czytanie?
Wśród bardzo wielu działań Fundacji chcieliśmy wyodrębnić te, które są przeznaczone specjalnie dla Rodzin. To tutaj, na nowym portalu, wszyscy Zainteresowani powinni znaleźć niezbędne informacje o tym co i jak czytać, a także co robić, aby codzienne głośne czytanie stało się rytuałem domowym. Bowiem właśnie w domu dziecko powinno mieć pierwszy kontakt z książką. Już od pierwszych dni życia malucha możemy wprowadzić czytanie jako formę wspierania jego rozwoju, a także uczenia go dobrych nawyków i poprawnego, bogatego języka. Nasze głośne czytanie może trwać wiele, wiele lat…

Istotną częścią programu Rodzinne Czytanie będzie forum. Chcielibyśmy, aby mieli Państwo możliwość swobodnej wypowiedzi na temat swoich doświadczeń związanych z głośnym czytaniem. Mamy również wielką nadzieję, że nasz Program zainspiruje Państwa do tworzenia w całej Polsce Klubów Czytających Rodzin – grup rodziców i innych członków rodzin, którzy będą chcieli spotykać się w większym gronie, by wymieniać się refleksjami i radami dotyczącymi rodzinnego czytania, opiniami o książkach – i książkami, a także wspólnie realizować wiele pomysłów związanych z czytaniem dzieciom.
 

Marzanna Kuszyńska
koordynatorka Programu Rodzinne Czytanie

Witryna internetowa Programu Rodzinne Czytanie powstała jako część projektu zrealizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 

Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET