Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Moc rodzinnego czytania – VI urodziny Klubu Czytających Rodzin    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Anna Czerwińska-Rydel

Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej


  Łukasz Wierzbicki

   Ocean to pikuś


 

Karolina Oponowicz

Bozie, czyli jak wygląda Bóg?


Moc rodzinnego czytania – VI urodziny Klubu Czytających Rodzin

8 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w radosnej i rozczytanej atmosferze dzieci oraz rodzice z Klubu Czytających Rodzin świętowali VI rocznicę rodzinnych spotkań.

O tym, że czytanie zbliża przekonaliśmy się już wielokrotnie podczas wydarzeń organizowanych w ramach tegorocznego XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, nie inaczej było również podczas VI urodzin Klubu Czytających Rodzin. Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w familijnym maratonie czytania, w trakcie którego usłyszeliśmy ulubione opowieści naszych małych klubowiczów, m.in.: Złotowłosa i trzy misie, Kopciuszek, Franklin i ciasteczka, Proszę mnie przytulić, Szary domek, Miś Uszatek, Magiczny królik.  Rodzinne czytanie rozpoczęła Zastępca Burmistrza Miasta Jasła – Elwira Musiałowicz-Czech wraz z córką Nadią, czytając swoją ukochaną książkę dla najmłodszych Tupcio Chrupcio nie chce spać. Wiersz Juliana Tuwima pt. Kotek przeczytała zebranym Zastępca Dyrektora MBP w Jaśle Dorota Woźnica w towarzystwie swojej kilkumiesięcznej córeczki Anielki.

Na uczestników spotkania czekała również urodzinowa niespodzianka. Wszystkich klubowiczów zaprosiliśmy do rodzinnej sesji zdjęciowej, której towarzyszyły ulubione lektury oraz hasła: Czytam bo lubię, Czytanie rozwija, Czytanie zbliża, Książka to skarbnica wiedzy, Czytam bo jestem ciekawy świata...

Jak na „przyjęcie” z okazji urodzin przystało nie mogło zabraknąć  prezentów. W nagrodę za aktywny odział w spotkaniach Klubu najmłodsi otrzymali upominki książkowe:  Pamiętnik Felka Parerasa i Hopsasa Felka Parerasa z dedykacją od autorki.
Na zakończenie spotkania przyszedł czas na dmuchanie świeczek i tort urodzinowy.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET