Jesteś tutaj    /   Czytanie jest trendy    /   Przepisy na czytanie    /   Czytanie i podróżowanie ( także w czasie)    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Czytanie i podróżowanie ( także w czasie)

Wspólne czytanie może być inspiracją do podróży:  prawdziwych i tych na mapie. Jest wiele książek, których bohaterowie przemierzają ciekawe trasy, poznając historię i uroki  nowych miejsc. Coraz więcej powstaje  także książek - przewodników, napisanych specjalnie dla dzieci.

 

 

Eliza Piotrowska 

KSIĄŻECZKA-WYCIECZKA

 

Przewrotne czterowiersze dotyczące polskich miast i miasteczek. Dzięki załączonym mapom dziecko ma okazję poznać geografię Polski.
Książka, która rozbawi zarówno dorosłych, jak i dzieci.

 

 


Grzegorz Kasdepke

TU I TAM Z KUBĄ I BUBĄ


 

Bliźniaki Kuba i Buba zabiorą czytelników na pełną humoru wycieczkę po Warszawie. Niesamowite przygody, gry, zabawy, a nawet przepisy kulinarne...a zatem - w drogę!

 

 

 


Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko

CO ZBROIŁA ZBROJOWNIA CZYLI ZWARIOWANY PRZEWODNIK PO GDAŃSKU

 

Popatrz tylko, co można zrobić z zabytkami, kiedy jest się w zwariowanym nastroju. Żuraw jest raczej szacowną budowlą, co widać na fotografii. A jak wygląda na obrazku? Chyba niezbyt poważnie...
Jeżeli masz ochotę pobawić się z nami w ten sposób, ta książka jest dla Ciebie. Do zabawy zaprasza Cię Gdańsk. Bo jest fantastycznym, magicznym miastem. I uwielbia szalone pomysły.

 


Eliza Piotrowska 

TO MIASTO NAZYWA SIĘ RZYM

 

Przewodnik dla dzieci po Rzymie ze wstępem do nauki języka włoskiego.
Przydatny podczas zwiedzania rzymskich zabytków, nieoceniony jako podręcznik kultury włoskiej, pomocny w pokonywaniu barier językowych.
Pomysłowy, pouczający, zabawny, pełen ciekawostek, zagadek i rzadko spotykanych informacji.

 

 


Jovanka Tomaszewska, Wojciech Kołyszko

OSIEM SPOTÓW Z SOPOTU

 

Co to takiego spot? Króciutki filmik reklamowy. Ty natomiast trzymasz w ręku pierwsze w historii wszechświata spoty książkowe.
A co to Sopot? Miejsce, w którym wszystko może się zdarzyć. Zwłaszcza wtedy, gdy na horyzoncie pojawia się Parasolnik. Albo dziewczynka z trzema warkoczykami.

 

 


Eliza Piotrowska

LEGENDA O ZAŁOŻENIU POZNANIA

 

Rymowana historia powstania Poznania i państwa polskiego, począwszy od legendy o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie, poprzez założenie Gniezna, aż do ukształtowania się godła narodowego.

 

 

 


POLSKA Z DZIECKIEM PRZEWODNIK DLA CAŁEJ RODZINY

 

W przewodniku wydawnictwa Pascal przedstawiono propozycje wycieczek weekendowych i wakacyjnych, a co ważne, wzięto pod uwagę odmienne potrzeby dzieci i dorosłych. Zawarte w książce cenne wskazówki pomogą dobrze zorganizować rodzinną wyprawę. Zaproponowano trasy wycieczek na obszarze całej Polski, uwzględniając miejsca, które szczególnie mogą zainteresować dzieci. Do każdej propozycji dołączono interesującą legendę związaną z odwiedzanym miejscem.

 


 

Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET