Jesteś tutaj    /   Do czytania dzieciom    /   Czytam i polecam    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Czytam i polecam

W tym dziale zamieścimy najciekawsze opinie na temat czytanych przez Was książek.

Zapraszamy Rodziców oraz wszystkich, którzy czytają dzieciom, aby dzielili się swoimi odkryciami i wrażeniami, których doświadczyli podczas wspólnej lektury.

rodzinne@cpcd.pl

Katarzyna Śpiewak " Cosiowa tajemnica "

Jestem przekonana, że każdy młody czytelnik w napięciu prześledzi  wakacyjne wydarzenia z życia odważnej ośmioletniej Amelki i dotrze w punkcie kulminacyjnym z satysfakcją do nieprzewidywalnego odkrycia Cosia.  Z całą pewnością jej koledzy Antek(zwinny poszukiwacz i ukrywacz skarbów) i Kuba (płodny projektant i konstruktor nietypowych wynalazków) pomogą, by to była fascynująca droga do ujawnienia sekretu...

Paweł Beręsewicz "Noskawery"

 

Paweł Beręsewicz obnaża czytelnikom schematy działania modowego i medialnego świata, któremu zależy tylko na tym, abyśmy się stali konsumentami różnych produktów - o książce " Noskawery " pisze Krystyna Adamczak.

A.D. Mizielińscy " Mapy "

 

Kiedy książka "Mapy" Daniela i Aleksandry Mizielińskich dotarła do naszego domu, otworzyłam ją i zrobiło mi się smutno, że nie było jej w czasach mojego dzieciństwa...- pisze Dagmara Miszczak z KCR " Przystanek Czytankowo " 

 

Marcin Szczygielski " Arka czasu "

 

W swojej wymowie książka Marcina Szczygielskiego przywiodła mi myśl film Roberta Benigniego „Życie jest piękne”. Występują w nim podobne elementy: KIEDYŚ życie było szczęśliwe i KIEDYŚ takie jeszcze będzie. Okrutne teraz jest grą wyobraźni i rzeczywistości – w ten sposób dorośli pomagają dzieciom radzić sobie z tym, co je przerasta...- pisze Anna Deutsch.

Eliza Piotrowska "Żółte kółka"

 

Elizie Piotrowskiej udało się połączyć interesującą dla dzieci treść, ot taką zwyczajną ze szkolnego podwórka, a jednak fascynującą ze swoimi dylematami w relacjach rówieśniczych, pierwszych miłościach, z wątkiem pokazania czym jest zespół Downa. 

Iwona Chmielewska "Kłopot"

 

Książka obrazkowa dla mnie osobiście, to takie małe dzieło sztuki, w którym dochodzi do interakcji słowa i obrazu. Mamy tekst pisany i obraz, które sprawiają, że instrukcja czytania wcale nie jest taka prosta. Obraz zawsze mówi nam więcej i każdemu może mówić trochę różne rzeczy. 

T. Kwaśniewski, A. Bedyńska " Jedno oko na Maroko"

 

Przedstawiam Wam książkę, która pokazuje, że można zadawać pytania, gapić się dowoli i uczyć się, że świat jest różnorodny, a ludzie ciekawi i fascynujący w swoich odmiennościach. 

Leo Buscaglia "Jesień liścia Jasia "

 

Jeśli Wasze dziecko zadaje pytania dotyczące śmierci, przemijalności albo przeżywa stratę kogoś bliskiego, warto spróbować przeczytać mu Jesień liścia Jasia - pisze Katarzyna Dobryniewska.

Maria Parr "Tonja z Glimmerdalen"

 

Tonja i Gunnvald mają zawsze odważne pomysły. Tej zimy skonstruowali sanki z kierownicą. Stabilne jak prom i szybkie jak motocykl. Nazwali je „Frajdą Glimmerdalen” 

Barbara Stenka "Masło przygodowe"

„Masło przygodowe” Barbary Stenki to książka-laureatka II Konkursu im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży. Praca otrzymała w Konkursie I Nagrodę w kategorii książek dla dzieci w wieku 6-10 lat.

»Masło przygodowe« pochłania się z apetytem – swoimi wrażeniami o książce dzieli się dziś z nami p. Małgorzata Knafel.

 

poprzednia strona 1 2 3 następna strona
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET