Jesteś tutaj    /   Do czytania dzieciom    /   Czytam i polecam    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Marta Karwowska Katarzyna RYgiel

Tarapaty


  Jan Bajtlik

   Nić Ariadny


 

Przemysław Wehterowicz

Złota rybka


Czytam i polecam

W tym dziale zamieścimy najciekawsze opinie na temat czytanych przez Was książek.

Zapraszamy Rodziców oraz wszystkich, którzy czytają dzieciom, aby dzielili się swoimi odkryciami i wrażeniami, których doświadczyli podczas wspólnej lektury.

rodzinne@cpcd.pl

Joanna Olech " Arcybolek "

 

 

Arcybolek nie wie, jak spędzać czas. Staje się klasowym rozrabiaką i irytuje inne dzieci. Tylko Mania nie daje się prowokować - o tym dlaczego tak się dzieje w opowiadaniu Joanny Olech pisze Izabela Mikrut

Grzegorz Ksadepke "Drużyna pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach"

Książka traktuje o przedszkolakach ale zainteresowała dzieci w starszym wieku. Niektóre mają młodsze rodzeństwo, które utwór pomaga zrozumieć i pokochać. A jeśli ktoś z dorosłych boi się maluchów, to koniecznie musi przeczytać tę książkę lub napisać swoją... Polecam. Temat jest uniwersalny.

Paweł Beręsewicz "Noskawery"

 

Paweł Beręsewicz obnaża czytelnikom schematy działania modowego i medialnego świata, któremu zależy tylko na tym, abyśmy się stali konsumentami różnych produktów - o książce " Noskawery " pisze Krystyna Adamczak.

A.D. Mizielińscy " Mapy "

 

Kiedy książka "Mapy" Daniela i Aleksandry Mizielińskich dotarła do naszego domu, otworzyłam ją i zrobiło mi się smutno, że nie było jej w czasach mojego dzieciństwa...- pisze Dagmara Miszczak z KCR " Przystanek Czytankowo " 

 

Marcin Szczygielski " Arka czasu "

 

W swojej wymowie książka Marcina Szczygielskiego przywiodła mi myśl film Roberta Benigniego „Życie jest piękne”. Występują w nim podobne elementy: KIEDYŚ życie było szczęśliwe i KIEDYŚ takie jeszcze będzie. Okrutne teraz jest grą wyobraźni i rzeczywistości – w ten sposób dorośli pomagają dzieciom radzić sobie z tym, co je przerasta...- pisze Anna Deutsch.

Eliza Piotrowska "Żółte kółka"

 

Elizie Piotrowskiej udało się połączyć interesującą dla dzieci treść, ot taką zwyczajną ze szkolnego podwórka, a jednak fascynującą ze swoimi dylematami w relacjach rówieśniczych, pierwszych miłościach, z wątkiem pokazania czym jest zespół Downa. 

Joanna Olech " Pompon w rodzinie Fisiów "

 

Wydaje mi się, że życie Pompona w rodzinie Fisiów to kwintesencja szczęśliwego dzieciństwa. Smok jest akceptowany i kochany z „całym dobrodziejstwem inwentarza” - do lektury zachęca Anna Deutsch

Iwona Chmielewska "Kłopot"

 

Książka obrazkowa dla mnie osobiście, to takie małe dzieło sztuki, w którym dochodzi do interakcji słowa i obrazu. Mamy tekst pisany i obraz, które sprawiają, że instrukcja czytania wcale nie jest taka prosta. Obraz zawsze mówi nam więcej i każdemu może mówić trochę różne rzeczy. 

Wojciech Widłak " Pan Kuleczka"

 

Już sama myśl o czytaniu Pana Kuleczki sprawia, że jakoś cieplej się robi i sympatyczniej… To jedna z tych książek, które uwielbiam synowi czytać, a on uwielbia słuchać. 

T. Kwaśniewski, A. Bedyńska " Jedno oko na Maroko"

 

Przedstawiam Wam książkę, która pokazuje, że można zadawać pytania, gapić się dowoli i uczyć się, że świat jest różnorodny, a ludzie ciekawi i fascynujący w swoich odmiennościach. 

poprzednia strona 1 2 3 następna strona
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET