Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   KCR Jasło...Już Święta!    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


KCR Jasło...Już Święta!

20 grudnia 2018 roku na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dzieci i rodzice z Klubu Czytających Rodzin w miłej i radosnej atmosferze, zaczytani w „Opowiadaniach wigilijnych”, rozpoczęli świąteczne przygotowania.

W świąteczny nastrój wprowadziło klubowiczów głośne czytanie wierszy i opowiadań ze zbioru „Opowiadania wigilijne”. Wspólnie wysłuchaliśmy wierszy: „Choinka” Ludwika Jerzego Kerna, „Muzyczna choinka” Izabelli Klebańskiej oraz opowiadania Beaty Ostrowickiej „W oczekiwaniu na choinkę”. Dowiedzieliśmy się, że zwyczaj przystrajania drzewka na święta przywędrował do naszego kraju z Niemiec na przełomie XVIII i XIX wieku, ale tak na dobre zagościł u nas na początku XX wieku, wówczas szczególnie upodobali go sobie mieszkańcy południowej Polski. Poznaliśmy symbolikę ozdób choinkowych by z pomocą kolorowego papieru, bibuły, kleju i szczypty wyobraźni wyczarować swoje własne piękne choinki. Nie zabrakło również drobnej niespodzianki w postaci świątecznych smakołyków.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

 

 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET