Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Karnawał czas zacząć! - KCR Wiewiórki    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Karnawał czas zacząć! - KCR Wiewiórki

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania dzieci wraz z ich opiekunami. Następnie przedstawiono główny wątek spotkania oraz przeprowadzono rozmowę na jego temat. Dzieci odpowiadały czym ich zdaniem jest karnawał oraz co się podczas niego robi.
 Kolejnym etapem było prezentowanie przez dzieci swoich strojów karnawałowych, w których przyszły na spotkanie. Opisywały kim są oraz jakie mają rekwizyty. W dalszej części dzieci wzięły udział w karnawałowych zabawach ruchowych. Przystrojona sala oraz wesoła muzyka nastrajały do radosnej zabawy.
 Opierając się o tematykę karnawałową i balową wspólnie przeczytano bajkę pt. „Kopciuszek”. Rozmawiano o jej bohaterach oraz o tym jak wyglądał królewski bal. W końcowej części spotkania dzieci własnoręcznie stworzyły maski karnawałowe, wycinały je i ozdabiały według własnego uznania. Tym plastycznym akcentem zakończono spotkanie, zachęcając dzieci i ich opiekunów do przybycia na następne oraz jak najczęstszego odwiedzania przedszkolnej biblioteki.

Relacja - Marta Szczepek
   

 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET