Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Jestem przedszkolakiem - KCR Wiewiórki    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Jestem przedszkolakiem - KCR Wiewiórki

   Spotkanie rozpoczęło się od przywitania nowych członków klubu – świeżo upieczonych przedszkolaków wraz z rodzicami. Siedząc w kole przesłaliśmy sobie iskierkę przyjaźni oraz przedstawiliśmy się podając po kolei swoje imiona.
    Następnie rozmawialiśmy o tym czym są prawa i obowiązki oraz wymieniliśmy przykładowe prawa i obowiązki dzieci popierając je ilustracjami. Następnie odczytany został fragment książki pt. „Prawo dziecka do szacunku” autorstwa Janusza Korczaka. Po krótkiej rozmowie na jego temat, dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w zabawie „Gdzie jest moje dziecko?” wspaniale bawiąc się przy pomocy chusty animacyjnej. W kolejnej części spotkania rodzice oraz obecne podczas spotkania nauczycielki, wspólnie odczytali książkę pt. „Tupcio Chrupcio przedszkolak na medal” autorstwa Elizy Piotrkowskiej.
     Po omówieniu opowiadania, dzieci swobodnie mogły zapoznać się z przykładowymi książeczkami przyniesionymi z przedszkolnej biblioteki. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem za przybycie oraz zachęceniem do wzięcia udziału w kolejnym. Każdy rodzic otrzymał wydrukowany egzemplarz „Myśl dla rodzica”, w którym mógł znaleźć wybrane cytaty z utworów Janusza Korczaka poświęconych prawom dzieci.

Relacja i zdjęcia - Marta Szczepek-Wołyniec

 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET