Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Jajko czy kura - dylematy w sępolińskim KCR    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Jajko czy kura - dylematy w sępolińskim KCR

Sępoleńska biblioteka wprowadziła dzieci w świąteczny nastrój.  Za sprawą kolorowych książek najmłodsi poznawali tradycje i obrzędy wielkanocne. Odbyła się też debata na temat: Co było pierwsze, jajko czy kura? Ten odwieczny dylemat filozofów dziś nie przedstawia żadnych trudności dla paleontologów - oczywiście, ewolucja stworzyła jaja znacznie wcześniej niż kury. Dla dzieci z Klubu Czytających Rodzin stanowił to nie lada problem. Najbardziej szalone pytania zadawał „mały Kurczakowski” z książki Przemysława Wechterowicza. Wesołym pociągiem zwiedzaliśmy kolejne bajkowe krainy, który zawiózł nas także do ogrodu pełnego pisanek i wielkanocnych koszyków. Kreatywne zabawy i artystyczna podróż podobała się nie tylko maluchom, ale i rodzicom. Wspólnie spędzony czas, to najlepszy prezent dla dziecka. Wszystkich ciekawych świata małych odkrywców zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece. Dzięki książkom zwiedzimy kolejne krainy i zdobędziemy wiedzę o otaczającym nas świecie.
Najmłodszych i ich opiekunów zapraszamy w każdy poniedziałek na wieczorynkę  w bibliotece, która odbywa się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” .

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET