Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   IV urodziny Plastusiowych Czytanek    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


IV urodziny Plastusiowych Czytanek

29 – listopada spotkaliśmy się, aby świętować 4 - już urodziny naszego klubu. Aby przypomnieć społeczności naszego przedszkola, że klub i istnieje i ma się dobrze wyszliśmy na zewnątrz. W holu zorganizowaliśmy urodzinową wystawę, były klubowe książki, ulotki zachęcające do czytania, zakładki do książek, naklejki kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom oraz słodki poczęstunek przygotowany przez klubowe rodzinki. Nie zabrakło również najważniejszego - czytania, które przyciągało dzieci, jak i rodziców. Po części promującej klub udaliśmy się do sali na zasłużone świętowanie. Jedna z klubowych rodzin przygotowała piękny i pyszny tort urodzinowy, był słodki poczęstunek, rozmowy, wspomnienia, ale również plany na przyszłość. Każda zaczytana rodzinka otrzymała także urodzinowy prezent - książkę “Grudniowy gość” wydawnictwa Zakamarki.
Nasz klub “Plastusiowe Czytanki” działa nieprzerwanie od 4 lat, zrzesza rodziny, które uwielbiają czytać i znajdują czas, aby wspólnie z dzieckiem pochylić się nad książką. Przez te kilka lat działalności dużo się u nas działo. Czytaliśmy w różnych miejscach: w przedszkolu, w bibliotekach, w parkach, w lesie, na działkach, a nawet byliśmy na klubowym biwaku z noclegiem. Powstała nawet klubowa grupa teatralna i występowaliśmy z przedstawieniem “Jestem najsilniejszy”, do którego scenariusz stworzyliśmy oczywiście sami. Zorganizowaliśmy kiermasz, z którego dochód przeznaczyliśmy na zakup książek do klubowej biblioteczki, z której korzysta cała społeczność naszego przedszkola. Prowadzące klub – pani Beatka i pani Ksenia koordynują także prowadzenie akcji czytelniczych w naszej placówce. Bierzemy udział m.in. w międzynarodowym projekcie czytelniczym “Magiczna moc bajek”, bierzemy udział w akcji “Czytanie na drugie śniadanie” oraz w ogólnopolskim konkursie “Wielka liga czytelników”. Klub Czytających Rodzin “Plastusiowe Czytanki” działa, czyta i obiecuje dzielić się tym z innymi ?Bardzo nas cieszy, że na spotkania przychodzą rodzinki, które opuściły już mury naszego przedszkola oraz dochodzą nowi mali czytelnicy.  Nasze motto “Aby dolecieć daleko nie ma lepszego pojazdu niż książka” - tego się trzymamy i myślimy już o kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 10 grudnia w naszym przedszkolu.
relacja: Beata Halusiak

 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET