Jesteś tutaj    /   Aktualności    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Timothee de Fombelle

Vango. Uciekaj albo giń!


  Zuzanna Orlińska

   Detektywi z klasztornego wzgórza


 

Roald Dahl

Fantastyczny pan Lis


Jesienne czytanie w KCR Przystanek Czytankowo

W trakcie spotkania rodzinki miały okazję wypożyczyć i przyjrzeć się nowym książkom z literatury dziecięcej, które zostały zakupione do Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Nim zaświeci pierwsza gwiazdka...w KCR Z nami warto

Mamy i babcie czytały tym razem opowiadania o choince i zwyczajach z nią związanych. Później były konkursy dla dzieci i wspólne wykonywanie ozdób świątecznych.

Jesień dary niesie...czyli KCR Jasło

Spacerując między strofami wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej Jesień za lasem, zima za pasem, bezbłędnie odgadliśmy brakujące słowa i dzięki temu przekonaliśmy się jakie smakołyki lubią leśne zwierzęta.

Kolebka Motyli Książkowych - witamy nowy KCR

Klub powstał przy Szkole Podstawowej nr 201 w Łodzi. Założycielką jest Pani Sylwia Szutenbach. Do Kolebki Motyli Książkowych należy na starcie 10 rodzin i 20 dzieci. Pozdrawiamy nowych Klubowiczów!

Wincentyńskie opowieści w kosmosie!

Któż z nas nie marzył o tym by, polecieć rakietą hen, w dal? By, odkryć nieznane planety i dotknąć gwiazd? My polecieliśmy!

Jesienne wiersze w KCR Bajubajownik

Podczas listopadowego spotkania Klubu czytaliśmy różne wiersze o zwierzętach i jesieni. Czytaniu towarzyszyła muzyka, która miała nas zachęcać do pląsów...

Bajeczki z deszczykiem - KCR Wiewiórki

Na spotkaniu chętni rodzice wspólnie ze swoim dzieckiem prezentowali przygotowane teksty wierszy i opowiadań z deszczykiem w tle. Były to: „Wesoły wierszyk o deszczyku”, „Człowiek ze złotym parasolem”,- Danuty Wawiłow, „Deszczowe niemowlaki” Doroty Gellner, „Słonik i woda” z serii „Przyjaciele z Zielonego lasu”.

Czytomaniacy piszą książkę!

Zaczynamy pisać książkę! Tak, tym razem wystąpimy w roli pisarzy. Początek ułożyliśmy wspólnie podczas październikowego spotkania, a kolejne rozdziały będą pisać poszczególne Rodziny. Całość uwieńczą rysunki małych i dużych Czytomaniaków.

Witamy Krasnoludkowy Klub z Polnicy

Założycielką Klubu jest Pani Anna Czarnowska. Na starcie należy do niego aż 15 rodzin!

I urodziny KCR Wincentyńskie opowieści

Minął rok, pełen pachnących stron. Zapach książek, delikatny szelest przewracanych kartek, był wstępem do najpiękniejszych przygód, a dokładnie 10 cudownych spotkań

poprzednia strona 1 2 3 4 następna strona
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET