Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Wincentyńskie opowieści w kosmosie!    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Marta Karwowska Katarzyna RYgiel

Tarapaty


  Jan Bajtlik

   Nić Ariadny


 

Przemysław Wehterowicz

Złota rybka


Wincentyńskie opowieści w kosmosie!

Kosmos jest zagadką, więc nie lada gratką będzie lecieć tam. Wsiadam do rakiety szybszej od komety- już przygodę mam. …

Lot kosmiczny U. Piotrowska


Któż z nas nie marzył o tym by,  polecieć rakietą hen, w dal? By, odkryć nieznane planety i dotknąć gwiazd? My- KCR Wincentyńskie opowieści – tak. Dzięki Franiowi- głównemu bohaterowi opowiadania G. Bąkiewicz-  Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia, daliśmy ponieść się  naszej wyobraźni  i  wyruszyliśmy… . W Kosmos oczywiście. Kosmicznymi rakietami  i statkami. Wiadomo, człek w podróży głodny jest. Ale i o nas dzielna babcia zadbała, i przepyszne pierożki nam zaserwowała. Mniam, mniam, amatorów na nie było wielu. Ledwo dotknęliśmy gwiazd, a już zauważyliśmy ich brak!
Tam, w przeogromnym wszechświecie, odkryliśmy niezwykłą planetę z takimi mieszkańcami jak:  Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Pończoszanka, Lotta, Emill, Ida, Lisa, Lasse, Bosse, Anna, Britta, Olle i wieloma innymi, niesamowitymi postaciami opowiadań  Astrid Lindgren. Oj, można tylko sobie wyobrazić co się tam działo! Oddając hołd pisarce, odkrytą Planetę nazwaliśmy nie inaczej , jak- Astrid.
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy na Ziemię. A na pamiątkę wydarzeń, zamknęliśmy kawałek wszechświata w… słoiku. A, co! Po czym, zwyczajowo, zasiedliśmy wspólnie do małego biesiadowania.

Relacja: Edyta Kortus
Fot: s. Barbara Waligóra

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET