Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Wakacje tuż, tuż!    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Anna Czerwińska-Rydel

Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej


  Łukasz Wierzbicki

   Ocean to pikuś


 

Karolina Oponowicz

Bozie, czyli jak wygląda Bóg?


Wakacje tuż, tuż!

22 czerwca spotkaliśmy się z naszymi Klubowiczami, aby razem przywitać ulubioną porę roku jaka jest Lato. Gośćmi spotkania były harcerki z 3 Szczecińskiej Drużyny Harcerek „Połabianki”. Spotkanie rozpoczęliśmy jak zawsze, od wspólnego czytania. Poznaliśmy wakacyjne przygody Franklina, który nie chciał spać pod namiotem, oraz Chichotka przyjaciela Tappiego, który bał się pszczół.
Mama Weroniki , nawiązując do przygód Chichotka opowiedziała dzieciom własną przygodę z pszczołami i wyjaśniła jak należy zachowywać się, aby uniknąć przykrych skutków użądlenia przez pszczołę.
następnie napisaliśmy listę wakacyjną pt. : „Co możemy zrobić latem”, do której inspiracją był wiersz B. Szelagowskiej „Na wakacje ruszać czas”.
jedna z najważniejszych propozycji było czytanie książek jak również wypoczynek na leżaku, kąpiel w basenie, puszczanie latawców, bieganie boso w ogrodzie, zabawy w piasku na plaży, jedzenie lodów, nurkowanie, itp. Spotkanie zakończyliśmy wspólnymi zabawami do piosenek które śpiewały harcerki i słodkim poczęstunkiem.
Rozstaliśmy się życząc sobie nawzajem
Miłych Wakacji!!!

Relacja i zdjęcia -Jadwiga Chmiel

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET