Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Dzień kundelka - KCR Z nami warto    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Dzień kundelka - KCR Z nami warto

Wychodząc naprzeciw potrzebom bezdomnych piesków, tomaszowski KCR „ Z nami warto” zorganizował spotkanie z okazji Dnia Kundelka, na które zostali również zaproszeni przedstawiciele Tomaszowskiego Towarzystwa Opieki nad zwierzętami.

Podczas spotkania odbyła się zbiórka karmy i innych rzeczy przydatnych dla bezdomnych psów. Każdy, kto przyniósł „coś dla pieska” uczestniczył w losowaniu. Losy zostały wcześniej przygotowane przez dzieci.

Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem książki Barbary Gawryluk „ Dżok. Legenda o psiej wierności”. W rolę lektora wcieliła się Pani Prezes Towarzystwa. Następnie przeprowadziła z dziećmi i rodzicami pogadankę na temat opieki nad pieskami. Drugi przedstawiciel Towarzystwa przybrał postać dalmatyńczyka i towarzyszył  dzieciom podczas wspólnych pląsów przy piosenkach. Nie zabrakło oczywiście piosenki „ Kundel bury”.

Następnia odbyło się losowanie, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy. Rozlosowano wśród dzieci książeczki. W drugiej części spotkania dorośli uczyli się robić pieski z balonów, natomiast dzieci wykonywały pieski z rolek od papieru toaletowego. Zaś z plasteliny  powstały miseczki na pokarm. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Relacja i zdjęcia - Dorota Klimczak

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET