Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Dzień Babci i Dziadka w KCR Wiewiórki    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Renata Piątkowska

Która to Malala


  Katarzyna Ryrych

   Łopianowe pole


 

Justyna Bednarek

Pan Kardan i przygoda z vetustasem


Dzień Babci i Dziadka w KCR Wiewiórki

Na styczniowe spotkanie zaprosiliśmy Dziadków naszych Klubowiczów. W nasze skromne progi zawitała Babcia Weroniki i Mateuszka, oraz Babcia Amelki.
Zapytałyśmy dzieciaki za co kochają swoje babcie i dziadków. I cóż się okazało, że większość dzieci kocha babcie za kluseczki i czytanie książek, a dziadków za wspólne zabawy.
           Potem babcie opowiedziały nam o swoich ulubionych książeczkach z dzieciństwa, a także o tym, że kiedy były małe, to mało kto miał książki w domu i częściej korzystało się z biblioteki, lub pożyczało książki od kolegów. Babcie przypomniały nam o ważnej rzeczy- szanowaniu książek.
I tak Babcia Amelki pokazała bajkę pt. „Brzydkie kaczątko”. Opowiedziała o tym jak kiedyś ją czytała swojemu synkowi, czyli małemu tacie Amelki, kiedy był w wieku naszych klubowiczów. A dziś przeczytała nam tę bajkę na spotkaniu Klubu.
Natomiast Babcia Weroniki i Mateusza przeczytała nam fragmenty książek wybranych przez wnuki. A były to „Przygody Reksia” i „Elmo”. Wszystkie dzieci słuchały z zaciekawieniem, gdyż babcie tak pięknie czytały, że można by je słuchać godzinami.  
Po słuchaniu bajek postanowiliśmy się trochę rozruszać i wspólnie z Babciami tańczyliśmy, wygłupialiśmy się i bawiliśmy. Po czym każde dziecko wykonało „Drzewko miłości” – laurkę dla babci i dziadka.
Na zakończenie radosnego i cudownego spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Relacja i zdjęcia - Joanna Tomczak

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET