Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Jesienne spotkania Przemyskiego Klubu Czytających Rodzin    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Jesienne spotkania Przemyskiego Klubu Czytających Rodzin

„Magiczna skrzynko, otwórz się! O Panach Palcach” – spotkanie edukacyjno-czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai

28 września 2019 r. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Czytających Rodzin, którego celem jest integracja dorosłych i dzieci wokół książki i czytania. Na pierwszym spotkaniu gościliśmy sześć rodzin. Jego uczestnicy: mamusie, tatusiowie i babcia oraz dzieci do lat sześciu, wzięli udział w zabawie, podczas której wykorzystano książkę kamishibai w formie ilustrowanych kart narracyjnych.
Najmłodsi usłyszeli rymowany tekst opowieści Juliana Brudzewskiego „O Panach Palcach”, który przypomniał nazwy poszczególnych paluszków oraz pomógł poćwiczyć liczenie do dziesięciu. Do zabawy wykorzystano również pacynki – zwierzątka. Połączenie zabawy i nauki w zestawieniu z pięknymi ilustracjami Pauliny Procner podobało się najmłodszym. Dorośli pomogli dzieciom w wykonaniu pracy plastycznej: odrysowaniu na kartce swojej dłoni i przyozdabieniu paluszków.
Podczas spotkania dorośli obejrzeli film „Wychowanie przez czytanie", którego autorem jest Fundacja ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom.


Opowieść o „Gruffalo” – drugie spotkanie Przemyskiego KCR z wykorzystaniem teatrzyku stolikowego


19 października 2019 r. w przemyskiej bibliotece odbyło się drugie spotkanie Klubu Czytających Rodzin, którego założeniem jest promowanie książki i czytania. Gościliśmy na nim sześć mam ze swoimi pociechami. Oczekując na spotkanie, dzieci bardzo chętnie korzystały z zasobu gier i książeczek Działu dla Dzieci i Młodzieży, tym bardziej, że dla wielu z nich przychodzenie do biblioteki to stały sobotni rytuał.
Następnie dzieci z rodzicami udały się do Mediateki, aby tam tropić mieszkańców lasu po śladach, które pozostawili. Okazało się, że odnalazione zwierzęta to bohaterowie opowieści o „Gruffalo” Julii Donaldson. W dalszej części spotkania maluchy wysłuchały historii małej, sprytnej Myszki, która przechytrzyła zarówno drapieżne zwierzęta, jak i strasznego Gruffala, animowały maskotkami, odtwarzając poszczególne sceny opowieści. Na podsumowanie każde dziecko wykonało pracę plastyczną - kolorowego węża.

 

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET