Jesteś tutaj    /   Do czytania dzieciom    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Kryteria wyboru książek do głośnego czytania dzieciom

Czy ważne jest, co czytamy dzieciom? Tak, gdyż przy pomocy książek „wyposażamy” ich umysły i serca – wpływamy na ich język i wiedzę, postrzeganie świata, rozwój zainteresowań, postawy i system wartości. Od nas - rodziców i nauczycieli - zależy, czy znajdą się tam śmieci, czy stworzymy piękne, bogate, harmonijne i ponadczasowe „wnętrze”. Pomocne może się okazać pytanie, czy książka spełnia kryteria wyboru dobrych książek do czytania dzieciom.

Złota Lista książek do czytania dzieciom

„Złota Lista” to rodzaj kanonu lektur do głośnego czytania dzieciom opracowanego przez naszą Fundację i podzielonego na kategorie wiekowe.

Umieszczamy na niej książki, które w naszym odczuciu uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, przynoszą dobre wzorce zachowań - życzliwości, uczciwości, mądrości czy odwagi.

 

Przewodnik po Dobrych Książkach

W tym miejscu gromadzimy warte uwagi tytuły książek dla dzieci i młodzieży, wybrane spośród dostępnych obecnie w księgarniach i bibliotekach.

Tytuły wybiera Rada Literacka Fundacji "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom"

– grono ekspertów i pasjonatów książki dziecięcej.

 

 

Czytam i polecam

W tym dziale zamieścimy najciekawsze opinie na temat czytanych przez Was książek.

Zapraszamy Rodziców oraz wszystkich, którzy czytają dzieciom, aby dzielili się swoimi odkryciami i wrażeniami, których doświadczyli podczas wspólnej lektury.

Swoje „książkowe opowieści” prosimy przesyłać na adres: rodzinne@cpcd.pl

Kolekcja „Cała Polska czyta dzieciom”

在2007- 2008年,我们的基金会,与每周一次的“Polityka”一起,准备了独特
的书籍,其中包括有不太明显,常常被遗忘,职称23卷集
的儿童文学,仍然电流经典。

Jubileuszowa Kolekcja „Cała Polska czyta dzieciom”

        

22 marca br. ruszyła sprzedaż najnowszej 15-tomowej kolekcji literackich „pereł nieoczywistych” – książek mało znanych, niesłusznie zapomnianych lub całkiem nowych na naszym rynku książki dziecięcej.

Ponadczasowe, niezapomniane

Zapraszamy Państwa do dzielenia się wspomnieniami o ważnych dla Państwa książkach z okresu dzieciństwa: zarówno tych czytanych głośno przez dorosłych, jak i tych, do których sięgnęli Państwo samodzielnie.
Niektóre z nich pozostały w kanonie rodzinnych lektur do dzisiaj, ale są takie, o których zapomniano. W tym miejscu chcemy o nich przypomnieć. Być może wrócimy do nich czytając własnym dzieciom.  

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET