Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Grudniowe czytanie z misiami    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Anna Czerwińska-Rydel

Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej


  Łukasz Wierzbicki

   Ocean to pikuś


 

Karolina Oponowicz

Bozie, czyli jak wygląda Bóg?


Grudniowe czytanie z misiami

Ciepłe, pluszowe, mięciutkie misie, ale też te najbardziej znane filmowe i oczywiście książkowe były bohaterami grudniowego spotkania gorzowskiego KCR „Przystanek Czytankowo”.
Rozczytane rodzinki wysłuchały interesujących ciekawostek o misiach zaprezentowanych przez bibliotekarkę Magdalenę Janas m.in. historii powstania pierwszego pluszowego misia. Uruchomiły one wspomnienia rodziców, którzy opowiadali o swoich misiami z dzieciństwa.
W dalszej części wraz z książką Michaela Rosena „Idziemy na niedźwiedzia” wyruszyliśmy na wyprawę w poszukiwaniu niedźwiedzia:
„Idziemy na niedźwiedzia.
Złapiemy wielkiego niedźwiedzia.
Jest taki piękny dzień!
Nie boimy się.”
Po drodze pokonaliśmy wiele przeszkód: wysoką trawę, rzekę, błoto, las, śnieżycę... A gdy już spotkaliśmy niedźwiedzia? Sami się przekonajcie.
Po dynamicznych zabawach poszliśmy obejrzeć wystawę PodobaMiSie przygotowaną przez dzieci z Miejskiego Domu Kultury w Gorzowie Wlkp., dzieci zaś miały możliwość poprzymierzania misiowych czapek. Na zakończenie powstały piękne i kolorowe prace z misiami w roli głównej. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione książki o misiach i misiowe pluszaki, bez których się nie rozstawały przez całe spotkanie, bo wiadomo nie od dziś, że każdemu potrzebny jest Miś.

Relacja - Anna Giniewska

Zdjęcia - Monika Zacharzewska

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET