Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Bajkowa Drużyna w Sępólnie Krajeńskim    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Bajkowa Drużyna w Sępólnie Krajeńskim

W listopadzie na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich.
W każdy poniedziałek w sępoleńskiej bibliotece spotykała się „bajkowa drużyna”.  Zarówno dzieci jak i ich opiekunowie uczestniczyli w zabawie kostiumowej. Książki wybrane przez najmłodszych pozwoliły przenieść wszystkich uczestników w świat czarownic i krasnoludków, księżniczek i ich rycerzy, gdzie dobro zawsze zwycięża.

Okazało się, że każdy, bez względu na wiek, ma swojego ulubionego bohatera bajkowego, a dzieci znają i kochają zarówno te baśnie, przy których wychowali się ich rodzice, jak i te współczesne. Aby poczuć się jak w bajce i przekonać się jakie czasami trudne zadania mają do wykonania bajkowe postacie, dzieci wysłuchały, głośno czytanych przez bajarkę opowieści. Spotkaniu towarzyszyły gry i zabawy ruchowe, konkurs plastyczny na wykonanie najciekawszej bajkowej postaci oraz teatr cieni. Na każde cotygodniowe spotkanie dzieci wybierały własną bajkę, aby przeczytać ją z mamą, tatą, dziadkiem czy babcią.

Wszystkich chętnych zapraszamy w każdy poniedziałek na spotkania w bibliotece, które odbywają się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” .

 

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET